فناوری Purcolor
فناوری Purcolor

فناوری purcolor در تلویزیون‌های سامسونگ

 PurColor فناوری است که به‌ منظور افزایش کیفیت تولید رنگ در صفحه تلویزیون به کار گرفته می‌شود. این فناوری توسط شرکت سامسونگ در تلویزیون از طریق سیستم‌عامل Tizen ارائه می‌شود. استفاده از این فناوری باعث می‌شود که تصویر باکیفیت عالی نمایش داده شود.

فناوری Purcolor

نحوه کارایی purcolor

این فناوری در تلویزیون‌های 4K استفاده می‌شود. مخصوصاً زمانی که محتوا (مانند تصویر) رزولوشن پایین‌تری به نسبت 4K دارد. این فناوری باعث پر شدن پیکسل‌هایی می‌شود که رنگ یکنواخت و مشابهی دارند.
همچنین این فناوری با تکثیر رنگ در تصویر، باعث می‌شود که محتوا باکیفیتی بسیار بهتر نمایش داده شود. با این توضیح که این فناوری وقتی‌ که پردازنده سیگنال را دریافت می‌کند چندین نقطه از تصویر یا محتوا را که در میانشان پیکسل‌های آزاد قرارگرفته‌اند، بررسی میکند. و آن‌ها در رنگ بسیار مناسب قرار می‌دهد .بدین ترتیب تکثیر رنگ (افزایش رنگ) با کیفیت بالاتر صورت می‌گیرد.

باید گفت که از purcolor در تلویزیون‌های ارزان قیمتی استفاده می‌شود که سرعت رفرش تصویرشان 60 هرتز است. اما در کل قیمت تلویزیون سامسونگ بخصوص مدل های LED نسبتا پایین است .

از این فناوری در تلویزیون‌هایی که کیفیت تصویر بالایی دارند و عمق رنگشان 10 بیت است استفاده نمی‌شود. این فناوری بیشترین تأثیر را در طیف‌های رنگی دارد .آن‌ها واقعی‌تر نشان می‌دهد. بیشتر تلویزیون‌ها بر روی سه رنگ قرمز، سبز و آبی کار می‌کنند. اما تأثیر و کارایی فناوری purcolor در رنگ‌های سرخابی، آبی دریایی و زرد است.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

نوشتن یک دیدگاه:

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید