بررسی تلویزیون سامسونگ RU7100

تلویزیون سامسونگ RU7100

تلویزیون سامسونگ RU7100 : در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از LED های 2019 و بسیار با کیفیت سامسونگ از سری 7 بنام تلویزیون سامسونگ RU7100 بپردازیم که یکی از مدعیان سامسونگ در زمینه تلویزیون های هوشمند با کیفیت تصویر 4K و یکی از بهترین ها برای گیمینگ و برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر است بپردازیم. تلویزیون سامسونگ RU7100 یکی از محصولات با کیفیت است که علاوه بر امکانات متنوع و جدید، طراحی ان هم بسیار زیبا است. اگر قصد خرید تلویزیون جدید با قیمت مناسب را دارید پس در ادامه با ما همراه باشید.

تلویزیون سامسونگ RU7100

کیفیت تصویر : 4K                            نوع پنل : VA                      صفحه نمایش : LED

سامسونگ RU7100 یک تلویزیون 4K LED خوب و از محصولات 2019 است که دارای کیفیت تصویر مناسبی است. با توجه به نسبت کنتراست بالا، می تواند رنگ سیاه عمیق را نمایش دهد، و برای اتاق تاریک مناسب است، هر چند که، اون فاقد ویژگی لوکال دایمینگ، برای بهبود عملکرد در اتاق تاریک است. اون دارای یکنواختی خاکستری خوب و دقت رنگ عالی است زمانی که از جعبه خارج میشود. این تلویزیون وسعت رنگ گسترده ندارد و نمی تواتد زیاد روشن باشد، بخصوص در محتوای HDR. عملکرد حرکتی متوسط است، اما تاخیر ورودی به میزان قابل توجهی کم است، که باعث می شود تلویزیون بسیار پاسخگو باشد؛ و این چیزی است که گیمرها دوست دارند. متاسفانه تلویزیون هیچ یک از ویژگی های پیشرفته بازی موجود در دیگر مدل‌های سامسونگ را پشتیبانی نمی‌کند و دقت تصویر در زاویه‌های غیر مستقیم کاهش پیدا می‌کند.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید .

امتیازات تلویزیون سامسونگ RU7100

مزیت های تلویزیون RU7100

معایب تلویزیون RU7100

 • اوج روشنایی در محتوای HDR ضعیف است.
 • دقت تصویر در زاویه غیرمستقیم کاهش می یابد.
مطلب پیشنهادی»  قیمت و مشخصات تلویزیون سامسونگ NU7100

برای اطلاع از قیمت تلویزیون سامسونگ RU7100 و خرید به لینک های زیر مراجعه کنید.

سامسونگ RU7100 یک تلویزیون UHD و از محصولات 2019 است. این مدل جایگزین NU7100 در سری سامسونگ 2018 است و به عنوان یک مدل بالاتر با قیمت بیشتر است که دارای برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌تر موجود در UHDهای بالا مانند سامسونگ RU8000 است. این قابل مقایسه با اکثر تلویزیون‌های LED دیگر ، مانند LG UK7700 یا Vizio E سری 2018 است.

 طراحی تلویزیون سامسونگ RU7100

طراحی سامسونگ RU7100 بسیار عالی است، و شبیه سامسونگ NU7100 سال گذشته است. پایه ان،  تلویزیون را به خوبی پشتیبانی می‌کند و باعث می‌شود تلویزیون حداقل لرزش را داشته باشد. با این حال، تقریبا به اندازه تلویزیون گسترده است، بنابراین شما نیاز به یک میز بزرگ برای قرار دادن آن دارید. پشت تلویزیون از پلاستیک و با همان بافتی که در تلویزیون سامسونگ سال گذشته استفاده شده، ساخته شده است. کابل‌ها از طریق کانال‌‌هایی در پشت تلویزیون که با کمک چند کلیپس به پایه‌ها وصل می‌شوند، پنهان می‌شوند. کیفیت ساخت کلی تلویزیون خوب است، و شما هیچ مشکلی با آن نخواهید داشت.

طراحی تلویزیون سامسونگ RU7100

حاشیه‌های تلویزیون سامسونگ RU7100 ساده است و ضخامت متوسطی دارند. RU7100 تقریبا همان ضخامت مدل NU7100 سال گذشته است. ضخامت آن تقریبا یکنواخت است و اگر ان را به دیوار نصب کنید، خوب به نظر میرسد.

کیفیت ساخت

RU7100 دارای کیفیت ساخت خوب و مناسب است. پوشش خارجی تقریبا به طور کامل از پلاستیک ساخته شده است. هیچ پیچ شل یا شکافی در این تلویزیون وجود ندارد.

کیفیت تصویر RU7100

کیفیت تصویر RU7100 مناسب است. اون دارای نسبت کنتراست بالا است و می‌تواند رنگ مشکی عمیق را نمایش دهد، اما این مدل فاقد ویژگی لوکال دایمینگ برای بهبود عملکرد در اتاق تاریک است. اون می‌تواند روشن باشد، و این تلویزیون بیشتر برای اتاق با نور متوسط و کم مناسب است. این مدل وسعت رنگ گسترده ندارد و نمی‌تواند زیاد روشن باشد، بخصوص برای محتوای HDR . سامسونگ RU7100 دارای پردازش انعکاسی مناسب و یکنواختی خاکستری خوب است که اکثر طرفداران ورزش این را دوست دارد. متاسفانه، زاویه دید ان درست مانند بسیاری از تلویزیون‌های با پنل VA، ضعیف است و دقت تصویر از زاویه‌های غیر مستقیم کاهش می‌یابد.

مطلب پیشنهادی»  بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ TU8000

کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

نسبت کنتراست بومی RU7100 بسیار عالی است و برای تماشای فیلم ها در یک اتاق فوق العاده است. اما متاسفانه، اون فاقد قابلیت لوکال دایمینگ برای بهبود نسبت کنتنراست است.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی خاکستری در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای یکنواختی خاکستری خوب است. تصویر خاکستری 50٪، در اطراف و بخصوص در گوشه‌ها کمی تاریک‌تر است. با این حال، مرکز صفحه نمایش یکنواخت است، بنابراین اثر صفحه نمایش کثیف ، بسیار قابل توجه نیست. و اگر شما از تماشای ورزش لذت می‌برید ، این خبر خوبی است. در تصویر خاکستری 5٪، یکنواختی خوب است و شما به راحتی نمی‌توانید مسائل یکنواختی را ببینید.

یکنواختی رنگ سیاه

یکنواختی رنگ مشکی در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای یکنواختی مشکی خیلی خوب است. اگر چه شما می‌توانید برخی از هاله‌ها را ببینید، و این در شرایط مشاهده معمولی خیلی قابل مشاهده نیست. اما اگر یک صحنه بسیار تاریک را در یک اتاق تاریک تماشا کنید، قابل توجه تر می‌شود. متأسفانه لوکال دایمینگ برای بهبود یکنواختی سیاه وجود ندارد.

انعکاس تصویر

انعکاس تصویر تلویزیون سامسونگ RU7100

انعکاس تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای رفتار انعکاسی مناسب است. صفحه نمایش نیمه براق، دارای انعکاسی بسیار مشابه با NU7100 است. در اکثر اتاق‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد، اما در یک اتاق روشن با پنجره‌های زیاد، عملکرد انعکاسی ممکن است ضعیف شود.

وسعت رنگ (Color Gamut)

RU7100 دارای یک حالت رنگ مناسب و معقول است. این به اندازه کافی برای عملکرد HDR عالی نیست، اما هنوز هم بهتر از بسیاری از تلویزیون‌های SDR، و حتی بهتر از NU7100 سال گذشته است. EOTF فیلم نمی تواند محرک ورودی را به طور دقیق دنبال کند و تصاویری با نور کم را تولید کند. اگر احساس کردید محتوای HDR خیلی تاریک است، می توانید قابلیت Contrast Enhancer را به ‘High’ و Brightness را به ‘5. تنظیم کنید و با این تنظیمات تصویر حتما روشن می‌شود.

شیب در کیفیت تصویر

شیب تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای شیب خوب است. نوارهایی در رنگ‌های خاکستری، سبز و آبی تیره مشاهده می‌شود و این به سختی قابل توجه است. اما بر خلاف مدل‌های سامسونگ با کیفیت بالا، تنظیم دیجیتال نمایش در حالت ‘خودکار’، نوارهای رنگی را در این تصویر حذف نکرد.

زمان پاسخ دهی

زمان پاسخ دهی تلویزیون سامسونگ RU7100

زمان پاسخ دهی در RU7100 مناسب است. اکثر انتقال‌ها سریع هستند، بنابراین تنها یک دنباله بسیار تاریک در پشت اشیاء سریع در حال حرکت وجود دارد. اما در صحنه‌های تاریک، برخی از لکه‌ها ممکن است به علت گذر طولانی‌تر بین سایه‌های تیره‌تر از 0 تا 20 درصد باشد.

مطلب پیشنهادی»  بررسی تخصصی تلویزیون سونی X8000H

ورودی های تلویزیون

ورودی های پشت تلویزیون سامسونگ RU7100

ورودی های تلویزیون سامسونگ RU7100

ورودی های کنار تلویزیون سامسونگ RU7100

بر خلاف مدل NU7100 سال گذشته که در آن تمام ورودی‌ها در سمت چپ بود، بعضی از ورودی‌ها در RU7100 به سمت خارج قرار دارند.

مشخصات ورودی

قابلیت های صوتی

کیفیت صدا (6.5)

کیفیت صدای سامسونگ RU7100 مناسب است، و تقریبا مشابه با NU7100 است. صدای ان می تواند خیلی بلند باشد اما ممکن است به اندازه کافی برای محیط های بزرگ و پر سر و صدا بلند نباشد. این مدل باس عمیق ندارد اما هیچ نویز یا سر و صدای اضافی ایجاد نمی کند، اما گفتگوهای روشن و قابل فهم را ارائه می دهد. برای داشتن صدای بلندتر پیشنهاد می کنیم یک ساندبار تهیه کنید.

ویژگی های هوشمند

ویژگی های هوشمند تلویزیون سامسونگ RU7100

سیستم عامل : Tizen                 نسخه : 2019 با ویژگی های حذف شده

ویژگی‌های هوشمند RU7100 مناسب هستند. این تلویزیون دارای آخرین نسخه از سیستم عامل Tizen سامسونگ است، اما برخی از ویژگی‌های موجود در مدل‌های بالارده مانند کنترل صوتی را ندارد. سیستم عامل به شما امکان انتخاب گسترده‌ای از برنامه‌ها را می‌دهد تا از میان آن‌ها انتخاب کنید و کار با ان بسیار آسان است. ریموت ان بسیار شبیه NU7100 سال گذشته است و علاوه بر این سه دکمه دسترسی سریع برای Hulu Netflix و Prime Video را نیز دارا است.

برنامه ها و ویژگی ها

انتخاب برنامه : زیاد

صاف بودن برنامه ها : متوسط

توانایی پخش : دارد

پخش USB درایو : دارد

USB Drive HDR پخش : دارد

HDR در Netflix : دارد

HDR در ویدیو آمازون : دارد

HDR در یوتیوب : دارد

ریموت کنترل

اندازه : متوسط

کنترل صوتی : ندارد

CEC منو کنترل : دارد

سایر ویژگی های هوشمند : دارد

ریموت سامسونگ RU7100 بسیار کاربردی است. هیچ ویژگی هوشمند نظیر کنترل صوتی را ندارد. و اکثر دکمه ها تنها به عملکرد اولیه کمک می کنند. همچنین سه دکمه برای راه اندازی سریع Netflix، Hulu یا Amazon Prime Video نیز وجود دارد.

لوازم داخل جعبه تلویزیون

لوازم داخل جعبه تلویزیون سامسونگ RU7100

 • دفترچه راهنما
 • باتری
 • ریموت کنترل
 • VESA Spacers
 • کابل برق – 61.5 “(در تصویر نیست)

ما در این مطلب تلویزیون RU7100 سامسونگ را به صورت تخصصی بررسی کردیم که امیدوارم مفید واقع شده باشد . اگر در این باره سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات با ما مطرح کنید .

113 نظرات
 1. سجاد می گوید

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم این تلویزیون شما و کلا این مدل تلویزیون ها از قابلیت apple airplay پشتیبانی میکنند تو ایران؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله پشتیبانی می کند اما باید سرویس کار برای شما فعالش کند
   موفق باشید

 2. مجید قاصدی می گوید

  واقعا تلوزیون بی کیفیت است نسبت به سونی من دو تا برند رو دارم

 3. امیر می گوید

  سلام، دو سوال داشتم، اول اینکه عمر مفید این تلویزیون ها چند سال هست؟ دوم اینکه این مدل بهتره یا lg um7340? خیلی ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   طول عمر تلویزیون بستگی به شما داره که چطور استفاده نمایید ، این مدل بهتر است
   موفق باشید

 4. عادل امیری می گوید

  درود.
  تلورزیون 55RU7100 KXWT.
  متاسفانه وارد منوی مخفی شدم برای اضافه کردن زبان فارسی.
  متاسفانه دستم مداخله بی مورد کرده و الان تصویر رنگهای سبز زیاد شده است.
  به انواع سرویس کارها تماس گرفتم ولی برای اومدن ممانعت کردن.
  حالا از وب سایت محترم در خواست دارم اگر امکان داره عکس متعدد از
  منوی مخفی این سری تلوزیون رو برای من ارسال بکنن….
  تا من با منوی مخفی خودم همسان سازی کنم.
  خواهش می کنم.
  تلگرام:ZARATHUSTRA1978
  ایمیل:adel.amiri1978@gmail.com

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   به لین زیر مراجعه نمایید و طبق عکس اقدام نمایید:
   https://www.salambaba.com/blog/22242/samsung-tvs-secret-menu-entry-guide/
   موفق باشید

 5. علیرضا می گوید

  سلام.ایا 7100 دیجیتال سرخود هم هس که شبکه های داخلی بگیره یا خیر؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر بزرگوار ‌ بله گیرنده دیجیتال داخلی داره با قابلیت دریافت تمامی شبکه های دیجیتال ایران

 6. فرشاد باباعلی می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگ ru7100 خریدم ولی در قسمت حالت های تصویر حالت فوتبال و گیم رو نداره.کلا حالات تصویر خیلی کمی داره.
  کلا اینطوریه یا میشه از توی تنظیمات این حالات رو فعال کرد؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   خیر ندارد.
   موفق باشید

 7. Kami می گوید

  سلام
  تفاوت RU7100 رو با Nu7900 میفرمایید؟ و اینکه نوع گارانتی چقدر رو قیمت تاثیر داره؟ اصل یا تقلبی بودن رو از کجا باید تشخیص داد؟ و مورد اخر اپشنهای مختلفی داره RU7100 ؟ چون یک نفر گفت RU700 ماهواره ای خریدم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر. برای اطلاع از قیمت گارانتی با بخش فروش تماس بگیرید. برای تشخیص اصل بودن تلویزیون باید مشخصات تلویزیونی که خریداری می کنید با همان مدل در سایت اصلی تطبیق دهید و از فروشگاه معتبر و با کارنتی خرید کنید. مثلا مدل RU700 سامسونگ ماهواره نداره اصلا، در سایت اصلی هم گفته شده که فقط گیرنده دیجیتال داره و اگر کسی ماهواره دارش را خریده اصل نیست . RU700 یک تلویزیون هوشمنده و امکانات زیادی دارد همچنین اصل و وارداتی است اما مدل Nu7900 که فرمودید وارداتی نیست و منتاژ ایران است، موفق باشید .

 8. مرادپور می گوید

  سلام وقت بخیر
  امکان ضبط در مدل سری 7 از تلویزیون وجود ندارد ؟

  1. مرادپور می گوید

   مدل 49RU7100

  2. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر. خیر قابلیت ضبط ندارد .

 9. شهاب می گوید

  درود
  برای مدل ru7100 چطور میتونم شبکه ها رو جابجا کنم هرچی گشتم چیزی برای جابجایی ندیدم و سوال دیگه این که این مدل تصویر در تصویر ندارن یا باید تو منو مخفی فعال کرد؟
  ممنون و دم شما گرم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا به مطلب آموزشی لینک زیر مراجعه نمایید:
   https://www.salambaba.com/blog/7187/samsung-digital-tv-channel-finder/
   موفق باشید

 10. علی می گوید

  سلام. من مدل Ru7100 ماهواره دار خریدم.
  کانالهای دیجیتال تلویزیون رو بعد از جستجو, نمیتونم چینش کنم. از شماره 800 شروع میشه. یعنی نمیتونم کانال یک رو روی عدد 1 تنظیم کنم و …
  هیچ منویی هم نداره.
  چیکار کنم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا به مطلب آموزشی لینک زیر مراجعه نمایید:
   https://www.salambaba.com/blog/7187/samsung-digital-tv-channel-finder/
   موفق باشید

  2. ضیایی فر می گوید

   سلام خدمت دوستان عزیزم وسایت سلام بابا کاش زودتر باسایت شما آشنا میشدم بعد ازخرید تو سایت شما بیشتر با تلویزیون آشنا شدم .این تلویزیون قایلیت ضبط نداره وخیلی تو ذوقم خورد .تله تکست هم نداره .از کیفیت تصویرش وعمق رنگهاش اصلا راضی نیستم به نظرم یه تلویزیون معمولیه ولی با قیمت ۱۲ میلیون😐😐😐😐

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت قیمت روز و مشاوره »

تماس بگیرید