بررسی تلویزیون سامسونگ RU7100

3
7381

تلویزیون سامسونگ RU7100

تلویزیون سامسونگ RU7100 : در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از LED های 2019 و بسیار با کیفیت سامسونگ از سری 7 بنام تلویزیون سامسونگ RU7100 بپردازیم که یکی از مدعیان سامسونگ در زمینه تلویزیون های هوشمند با کیفیت تصویر 4K و یکی از بهترین ها برای گیمینگ و برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر است بپردازیم . تلویزیون سامسونگ RU7100 یکی از محصولات با کیفیت است که علاوه بر امکانات متنوع و جدید، طراحی ان هم با مدل سال قبل فرق دارد و قیمت مناسبی هم دارد . اگر قصد خرید تلویزیون جدید با قیمت مناسب رو دارید پس با ما همراه باشید.

تلویزیون سامسونگ RU7100

کیفیت تصویر : 4K                            نوع پنل : VA                      صفحه نمایش : LED
سامسونگ RU7100 یک تلویزیون 4K LED خوب و از محصولات 2019 است که دارای کیفیت تصویر مناسبی است. با توجه به نسبت کنتراست بومی بالا، می تواند رنگ سیاه عمیق را نمایش دهد، و برای اتاق تاریک مناسب است، هر چند که، اون فاقد ویژگی لوکال دایمینگ، برای بهبود عملکرد در اتاق تاریک است. اون دارای یکنواختی خاکستری خوب و دقت رنگی عالی خارج از جعبه است. اون وسعت رنگی گسترده ندارد و نمیتونه زیاد روشن باشه، بخصوص در محتوای HDR . عملکرد حرکتی متوسط است، اما تاخیر ورودی به میزان قابل توجهی کم است، که باعث می شود تلویزیون بسیار پاسخگو باشد؛ و این چیزی است که گیمرها دوست دارند. متاسفانه اون هیچ یک از ویژگی های پیشرفته بازی موجود در دیگر مدل های سامسونگ را پشتیبانی نمی کند و دقت تصویر در زاویه های غیر مستقیم کاهش پیدا می کند.
.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید .

امتیازات تلویزیون سامسونگ RU7100

مزیت های تلویزیون RU7100

  • تاخیر ورودی بسیار کم
  • یکنواختی خوب

معایب تلویزیون RU7100

  • اوج روشنایی در محتوای HDR ضعیف است.
  • دقت تصویر در زاویه غیرمستقیم کاهش می یابد.

لینک خرید تلویزیون سامسونگ RU7100

خرید سایز 43 اینچخرید سایز 50 اینچخرید سایز 55 اینچخرید سایز 58 اینچخرید سایز 65 اینچ

بیشتر بدانید:  سیستم عامل webOS 3.5 ال جی با تجربه کاربری بهتر و پیشرفته‌ تر

سامسونگ RU7100 یک تلویزیون UHD و از محصولات 2019 است. این جایگزین NU7100 در سری سامسونگ 2018 است و به عنوان یک مدل بالاتر با قیمت بیشتر است که دارای برخی از ویژگی های پیشرفته تر موجود در UHD های بالا مانند سامسونگ RU8000 است. اون قابل مقایسه با اکثر تلویزیون های LED دیگر ، مانند LG UK7700 یا Vizio E سری 2018 است.

 طراحی تلویزیون سامسونگ RU7100

طراحی سامسونگ RU7100 بسیار عالی است، و شبیه سامسونگ NU7100 سال گذشته است. پایه اون،  تلویزیون را به خوبی پشتیبانی می کند و باعث میشه تلویزیون حداقل لرزشو داشته باشه . با اینحال، تقریبا به اندازه تلویزیون گسترده است، بنابراین شما نیاز به یک میز بزرگ برای قرار دادن آن دارید. پشت تلویزیون از پلاستیک و با همان بافتی که در تلویزیون سامسونگ سال گذشته استفاده شده، ساخته شده است. مدیریت کابل از طریق کانال هایی در پشت تلویزیون که با کمک چند کلیپس به پایه ها وصل می شوند، پنهان میشوند. کیفیت ساخت کلی خوب است، و شما هیچ مشکلی با آن نخواهید داشت.

طراحی تلویزیون سامسونگ RU7100

حاشیه های تلویزیون سامسونگ RU7100 ساده است و ضخامت متوسطی دارند. RU7100 تقریبا همان ضخامت مدل NU7100 سال گذشته است. ضخامت آن تقریبا یکنواخت است و اگر اون رو به دیوار نصب کنید، خوب به نظر می رسد.

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای کیفیت خوب و مناسب است. پوشش خارجی تقریبا به طور کامل از پلاستیک ساخته شده است. هیچ پیچ شل یا شکافی در این تلویزیون وجود ندارد.

کیفیت تصویر RU7100

کیفیت تصویر RU7100 مناسب است. اون دارای نسبت کنتراست بومی بالا است و می تواند رنگ مشکی عمیق را نمایش دهد، اما اون فاقد ویژگی لوکال دایمینگ برای بهبود عملکرد در اتاق تاریک است. اون می تواند روشن باشد، و اون بیشتر برای اتاق با نور متوسط و کم مناسب است. اون وسعت رنگ گسترده ندارد و نمیتونه زیاد روشن باشه، بخصوص برای محتوای HDR . سامسونگ RU7100 دارای پردازش انعکاسی مناسب و یکنواختی خاکستری خوب است که اکثر طرفداران ورزش این را دوست دارد. متاسفانه، زاویه دید اون درست مانند بسیاری از تلویزیون های با پنل VA، ضعیف است و دقت تصویر از زاویه های غیر مستقیم کاهش می یابد.

کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

نسبت کنتراست بومی RU7100 بسیار عالی است. اون برای تماشای فیلم ها در یک اتاق فوق العاده است. اما متاسفانه، اون فاقد قابلیت لوکال دایمینگ برای بهبود نسبت کنتنراست است.

بیشتر بدانید:  نسبت تصویر در تلویزیون چیست؟

یکنواختي خاکستری

یکنواختی خاکستری در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای یکنواخت خاکستری خوب است. تصویر خاکستری 50٪، در اطراف و بخصوص در گوشه ها کمی تارک تر است. با این حال، مرکز صفحه نمایش یکنواخت است، بنابراین اثر صفحه نمایش کثیف جزئی بسیار قابل توجه نیست. و اگر شما از تماشای ورزش لذت می برید ، این خبر خوبی است. در تصویر خاکستری 5٪، یکنواختی خوب است و شما به راحتی نمیتوانید مسائل یکنواختی را ببینید.

یکنواختی رنگ سیاه

یکنواختی رنگ مشکی در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای یکنواختی مشکی خیلی خوب است. اگر چه شما می توانید برخی از هاله ها را ببینید، و این در شرایط مشاهده معمولی خیلی قابل مشاهده نیست.اما  اگر یک صحنه بسیار تاریک را در یک اتاق تاریک تماشا کنید، قابل توجه تر می شود. متأسفانه لوکال دایمینگ برای بهبود یکنواختی سیاه وجود ندارد.

انعکاس تصویر

انعکاس تصویر تلویزیون سامسونگ RU7100

انعکاس تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای رفتار انعطاف پذیری مناسب است. صفحه نمایش نیمه براق، انعکاسی بسیار مشابه با NU7100 است. در اکثر اتاق ها هیچ مشکلی وجود ندارد، اما در یک اتاق روشن با پنجره های زیاد، عملکرد انعکاسی ممکن است منحرف شود.

وسعت رنگ (Color Gamut)

وسعت رنگ تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای یک حالت رنگ مناسب و معقول است. این به اندازه کافی برای عملکرد HDR عالی نیست، اما هنوز هم بهتر از بسیاری از تلویزیون های SDR، و حتی بهتر از NU7100 سال گذشته است. EOTF فیلم نمیتواند محرک ورودی را به طور دقیق دنبال کند و تصاویری با نور کم را تولید کند. اگر احساس کردید محتوای HDR خیلی تاریک است، می توانید قابلیت Contrast Enhancer را به ‘High’ و Brightness را به ‘5. تنظیم کنید و با این تنظیمات تصویر حتما روشن می شود.

شیب در کیفیت تصویر

شیب تصویر در تلویزیون سامسونگ RU7100

RU7100 دارای شیب خوب است. نوارهایی در رنگ های خاکستری، سبز و آبی تیره مشاهده می شود و این به سختی قابل توجه است. اما بر خلاف مدل های سامسونگ با کیفیت بالا، تنظیم دیجیتال نمایش در ‘خودکار’، نوارهای رنگی را در این تصویر تست حذف نکرد.

زمان پاسخ دهی

زمان پاسخ دهی تلویزیون سامسونگ RU7100

زمان پاسخ دهی در RU7100 مناسب است. اکثر انتقال ها سریع هستند، بنابراین تنها یک دنباله بسیار تاریک در پشت اشیاء سریع در حال حرکت وجود دارد. اما در صحنه های تاریک، برخی از لکه ها ممکن است به علت گذر طولانی تر بین سایه های تیره تر از 0 تا 20 درصد باشد.

بیشتر بدانید:  مقایسه تلویزیون سونی X8500D با سونی X8500E

ورودی های تلویزیون

ورودی های پشت تلویزیون سامسونگ RU7100

ورودی های تلویزیون سامسونگ RU7100

ورودی های کنار تلویزیون سامسونگ RU7100

بر خلاف سال گذشته NU7100 که در آن تمام ورودی ها به سمت چپ بود، بعضی از ورودی ها در RU7100 به سمت خارج قرار دارند.

امکانات و ورودی های صوتی تلویزیون

امکانات تلویزیون سامسونگ RU7100

کیفیت صدا

کیفیت صدا تلویزیون سامسونگ RU7100

صدا سامسونگ RU7100 مناسب است، و تقریبا مشابه با NU7100 است. صدای اون می تواند خیلی بلند باشد اما ممکن است به اندازه کافی برای محیط های بزرگ و پر سر و صدا بلند نباشد. اان باس عمیق ندارد اما هیچ تلخی یا سر و صدای اضافی ایجاد نمی کند، اما گفتگوهای روشن و قابل فهم را ارائه می دهد.

ویژگی های هوشمند

ویژگی های هوشمند تلویزیون سامسونگ RU7100

سیستم عامل : Tizen                 نسخه : 2019 با ویژگی های حذف شده

ویژگی های هوشمند RU7100 مناسب هستند. این تلویزیون دارای آخرین نسخه از سیستم عامل Tizen سامسونگ است، اما برخی از ویژگی های موجود در مدل های بالارده مانند کنترل صوتی را ندارد. سیستم عامل به شما امکان انتخاب گسترده ای از برنامه ها را می دهد تا از میان آن ها انتخاب کنید و کار با اون بسیار آسان است. ریموت اون بسیار شبیه NU7100 سال گذشته است و علاوه بر این سه دکمه دسترسی سریع برای Hulu، Netflix و Prime Video را نیز داراست.

برنامه ها و ویژگی ها

انتخاب برنامه : زیاد

صاف بودن برنامه ها : متوسط

توانایی پخش : دارد

پخش USB درایو : دارد

USB Drive HDR پخش : دارد

HDR در Netflix : دارد

HDR در ویدیو آمازون : دارد

HDR در یوتیوب : دارد

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون سامسونگ RU7100

اندازه : متوسط

کنترل صوتی : ندارد

CEC منو کنترل : دارد

سایر ویژگی های هوشمند : دارد

ریموت سامسونگ RU7100 بسیار پایه است. هیچ ویژگی هوشمند نظیر کنترل صوتی را ندارد. و اکثر دکمه ها تنها به عملکرد اولیه کمک می کنند. همچنین سه دکمه برای راه اندازی سریع Netflix، Hulu یا Amazon Prime Video نیز وجود دارد.

لوازم داخل جعبه تلویزیون

لوازم داخل جعبه تلویزیون سامسونگ RU7100

  • دفترچه راهنما
  • باتری
  • ریموت کنترل
  • VESA Spacers
  • کابل برق – 61.5 “(در تصویر نیست)

قیمت و مشخصات تلویزیون سامسونگ 55RU7100 – 50RU7100- RU7100

3 نظرات

  1. سلام وقتتون بخیر سوال بنده هم در مورد این هست که ru7100 از زبان فارسی پشتیبانی میکند یا خیر من تو منو هر چی گشتم زبان فارسی رو پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید

نوشتن یک دیدگاه:

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید